Město Jesenice hledá nového dětského lékaře

02.10.2018
Ilustrační foto
V první polovině září 2018 obdrželo město Jesenice a obec Čistá sdělení praktického lékaře pro děti a dorost MUDr. Bohumila Klatovského, že svou praxi lékaře bude v obou obcích ukončovat k datu 31. 12. 2018.

Společně s vedením obce Čistá bude město intenzivně hledat nového lékaře, který by na Jesenicku a Čistecku zajistil provoz ordinací. Cesta to bude asi velmi trnitá a složitá s ohledem na všeobecný nedostatek lékařů v České republice. Ke spolupráci město vyzve jak Krajský úřad Středočeského kraje, tak i zdravotní pojišťovny, které mají ze zákona povinnost zajistit pro své pojištěnce zdravotní péči. Lékaře budou hledat i za pomoci inzerátů v odborných publikacích.

Dle dostupných informací jsou ochotni dětské pacienty převzít některé ordinace praktických lékařů v nedalekých Kralovicích (např. MUDr. Ctirad Kozderka) nebo Podbořanech (např. MUDr. Irena Tupá, MUDr. Ivana Šterclová, MUDr. Halina Špeniková). V bývalém okresním městě (Rakovník) mají dle dostupných informací praktičtí lékaři pro děti a dorost plno a nové pacienty přijímají jen výjimečně.

Jakmile se podaří najít nového lékaře nebo lékařku, bude město veřejnost informovat.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Rakovnicka